English (United Kingdom)Hungarian (formal)
A projekt (TECH_08-D3-2008-0053) a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap finanszírozásával valósul meg a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség támogatásával.
Sajtóközlemény 2008.11.20. PDF Nyomtatás E-mail

Sajtóanyag                                                                  

Budapest, 2008. november 20.

eHEALTH8  egészségügy és informatika kutatás-fejlesztési projektje a jövő táv-egészségügyi szolgáltatási rendszeréért.

Sikeres pályázatot adott be az Answare Kft., „Egészségnyereséget és egyéni életminőség-javulást biztosító, orvosi protokoll alapú, beágyazott telemedicinális rendszerek” címmel, a Nemzeti Technológiai Program „Infokommunikációs eszközökkel támogatott életvitel” nevű alprogramjában, mellyel 680 millió forintos támogatást nyert el.

 

A röviden eHEALTH8-nak keresztelt pályázat megvalósítására neves informatikai és orvos-szakmai szakértőkből álló konzorcium jött létre, az Answare Kft., a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány, a HUMANsoft Kft., a Semmelweis Egyetem és a Thormed Kutató- Fejlesztő, Orvosi Műszergyártó Kft. együttműködésével. A 2008 szeptemberében indult, három éves kutatás-fejlesztési projekt célja egy táv-egészségügyi szolgáltatási rendszer informatikai és orvos-szakmai alapjainak, valamint működő prototípusának létrehozása.

 

A projekt talán legjelentősebb újdonság tartalmát hazai és nemzetközi téren is a téma komplex megközelítése adja. A cél ugyanis nem csak „egy” telemedicina rendszer prototípusának létrehozása, hanem egy olyan telemedicina szabvány-, eszköz- és folyamat rendszer (platform), amely szabványos orvos-szakmai protokoll reprezentációján és mobilitást célzó eszközrendszerén keresztül egy jól teríthető, szerteágazóan (több orvos szakmában, gyógyszeriparban és az egészségügy fogyasztói piacán is) alkalmazható, rugalmas megoldást kínál.  

 

Az orvos-szakmai protokollokat követő, azok szabályrendszerét követni és megvalósítani képes telemedicina megoldások egyre elterjedtebb alkalmazása várható az egészségügyi ellátórendszer oldalán, a betegek oldaláról pedig egyre keresettebb lesz, mind Magyarországon, mind az Európai Unió más államaiban. Mivel a projekt a nemzetközi tapasztalatok összefoglalásával és figyelembe vételével dolgozza ki a magyar orvos-szakmai irányelveket, így a megjelenő új protokollok nem csak Magyarországon, de nemzetközi téren is újdonságot jelenthetnek.

 

Az Answare Kft. vezetésével létrehozott konzorcium munkájának eredményeként olyan módszerek és megoldások jöhetnek létre, amelyek az egészségügyi szolgáltatási rendszer racionalizálását, differenciálhatóságát és hatékonyságnövelését is lehetővé teszik. A projekt során kifejlesztett eszközrendszer, a HEFOP 4.4 program keretein belül létrehozott Intézményközi Informatikai Rendszer regionális önálló egységeként is működőképes lehet, mely így azonnal 39 egészségügyi intézmény számára biztosíthat telemedicina (telehomecare-telemonitoring-telerehabilitation) szolgáltatásokat.

 

 

Céginformációk

 

Az Answare Kft. 1993 óta van jelen a magyar informatikai piacon. Kezdetben adatkommunikációs hálózatok tervezésével, kivitelezésével és hálózatmenedzsment-szolgáltatásokkal foglalkoztunk.

Napjainkra a piaci igényeknek megfelelően cégünk portfóliója kibővült. Termékeink fókuszát sikeresen áthelyeztük a technológiaszállításról, a magasabb hozzáadott értéket képviselő komplex megoldásokra, valamint az informatikai rendszerek üzemeltetésére és támogatására.

 

A komplex informatikai megoldások innovatív szakértőjének tekintjük magunkat. Olyan szolgáltatásokat és informatikai megoldásokat kínálunk, amelyeken keresztül az IT-infrastruktúra valóban kiszolgálja, sikeresen támogatja a vállalat belső és külső folyamatait, a különböző tevékenységi területek munkáját. Tevékenységünk lényegét az a speciális üzleti-informatikai, tervező-megvalósító szaktudás adja, mellyel stabil, megbízható hidat alkotunk a szervezet üzleti elvárásai és az azt kiszolgáló informatikai infrastruktúra között.  

 

Sikereink nagyban köszönhetőek az új technológiák időnként kockázatoktól sem mentes gyors adaptációjának, az iparágban megjelenő változások rugalmas befogadásának. Cégünk motorját mindig is a magas szinten tartott belső szakértelmünk adta, közel 30 fős létszámunk 70 százaléka felsőfokú végzettségű, többen posztgraduális diplomával is és különböző kiegészítő szakmai képesítésekkel rendelkeznek. Munkánk folyamatosan magas színvonalát a vevőink visszajelzésein kívül, ISO 9002 minősítésünk is tanúsítja.

 

Napjaink egyik kulcsfontosságú kérdése, hogy hogyan lehet integrálni, minél gyorsabban és hatékonyabban bevezetni más szektorok számára is a modernkor informatikai és infokommunikációs megoldásait. Úgy gondoljuk, egy olyan felelős, minden szempontból élenjáró informatikai vállalkozásnak, mint az Answare Kft, szerepet kell vállalnia ebben a folyamatban, amely kihat más szektorok fejlődésére és a társadalom egészére is. Számunkra fontos, hogy tudásunkat és tapasztalatainkat mások számára is hasznossá, értékteremtővé tehessük. A tudományos élet szereplőivel karöltve, a kutatás-fejlesztés eredményeit felhasználva, igyekszünk lehetőségeket teremteni, hogy az informatikai szektorban született technológiai újdonságok mihamarabb beépülhessenek mindennapi környezetünkbe.

 

 

Answare Kft.            

H-1036 Budapest, Lajos u. 74-76.

Tel: +36 1 231 2200

Fax: +36 1 231 0696

www.answare.hu