English (United Kingdom)Hungarian (formal)
A projekt (TECH_08-D3-2008-0053) a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap finanszírozásával valósul meg a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség támogatásával.
IT Business cikk 2009. 05. PDF Nyomtatás E-mail

eHEALTH8

Innovációs technológiák térhódítása az egészségügyben

 

Az integrált megközelítés - melynek alapja a különböző diszciplínák, tudomány területek egymásra hatása és együttműködése - teszi lehetővé, hogy a tudomány és a technika fejlődése által kitermelt új termékek és megoldások szervesen illeszkedjenek azokba a gazdasági és társadalmi struktúrákba, melyek majd felhasználói és haszonélvezői lehetnek. Így támogatja az integráció az innovációs folyamat által létrehozott termékek hasznosulását, valódi értékteremtését.

 

Ezt az integrált megközelítést valósítja meg az egészségügy és az informatika, információ-technológia közös kutatás fejlesztési projektje, az eHEALTH8, amely 2008 szeptemberében indult. A projekt célja egy olyan távegészségügyi technológiai platform létrehozása, mely az átfogó megközelítésnek köszönhetően várhatóan valós üzleti érték és társadalmi haszon teremtésére lesz képes a gyógyászat területén. A projekt szakít az egyes kapcsolódó területek eddig jórészt szigetszerű fejlesztéseinek gyakorlatával és a cél érdekében átfogó fejlesztést hajt végre az egészségügyi folyamatok, azok menedzsmentje, az alkalmazható információ- és mérési technológiák terén, szem előtt tartatva a gazdaságossági szempontokat.

A kutatás-fejlesztési projekt központi célrendszere a Nemzeti Technológia Program, Versenyképes ipar alprogram, Infokommunikációs eszközökkel támogatott életvitel (AAL) dedikált tématerülete által megfogalmazott célok köré csoportosul.

A konzorcium neves informatikai és orvos-szakmai szakértőkből jött létre, az Answare Kft., a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány, a HUMANsoft Kft., a Semmelweis Egyetem és a Thormed Kutató- Fejlesztő, Orvosi Műszergyártó Kft. együttműködésével.A konzorcium neves informatikai és orvos-szakmai szakértőkből jött létre, az Answare Kft., a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány, a HUMANsoft Kft., a Semmelweis Egyetem és a Thormed Kutató- Fejlesztő, Orvosi Műszergyártó Kft. együttműködésével.

Az Answare Kft. vezetésével létrehozott konzorcium munkájának eredményeként olyan módszerek és megoldások jöhetnek létre, amelyek az egészségügyi szolgáltatási rendszer racionalizálását, differenciálhatóságát és hatékonyságnövelését is lehetővé teszik. A projekt során kifejlesztett eszközrendszer, a HEFOP 4.4 program keretein belül létrehozott Intézményközi Informatikai Rendszer önálló egységeként is működőképes lehet, mely így azonnal 39 egészségügyi intézmény számára biztosíthat telemedicina (telehomecare-telemonitoring-telerehabilitation) szolgáltatásokat.